Pażdziernik

O PRZEDSZKOLU

~ Przedszkole rozpoczęło swoja działalność w 1967 roku. Początkowo mieściło się w budynku szkoły ( dzieci 5,6 - letnie) i pomieszczeniach wynajmowanych w bloku ( dzieci młodsze).
Na początku roku 1977, dokładnie 16 stycznia przedszkole przeniosło się do swojego własnego budynku na Osiedlu Zielonym 5. Położone jest na obrzeżach miasta, z dala od ruchliwych ulic. jest tu zacisznie i bezpiecznie. Posiada własnmy, duży, zielony ogród.

~ Przedszkole dysponuje czterema salami dziennego pobytu, salą gimnastyczną, dużą szatnią, przestronnym korytarzem na I piętrze. Przy każdej sali dziennego pobytu znajduja sie pomieszczenia dodatkowe: łazienka, pomieszczenie na leżaki lub pomoce dydaktyczne. Obecnie na potrzeby przedszkola wykorzystywane są 4 sale pobytu dziennego i sala gimnastyczna jako 5 sala pobytu dziennego.

~ Jedna sala pobytu dziennego z przyległą łazienką i dawny gabinet lekarski zostały zaadaptowane pod działalność świetlicy ( projekt realizowany przez dyrektora przedszkola w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych). Świetlica przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku 6 - 16 lat zamieszkałej na terenie Osiedla Zielonego i przyległych wsi.

• Przedszkole nr 2 w Sokółce "Zielony Zakątek"
    16 - 100 Sokółka
    Osiedle Zielone 5